#wnetrzadladziecipoleca – cykl ma na celu przedstawienie firm wartych uwagi, w szczególności polskich producentów 😉

Niektóre dzieci, szczególnie w wieku wczesnoszkolnym uwielbiają „chomikować” masę przeróżnych rzeczy czy drobiazgów. Niejednokrotnie nie starcza na nie miejsca w szufladach biurkowych, a teczki pękają w szwach. Jak to wszystko odpowiednio posegregować i poukładać?
Nie ulega wątpliwości, że dziewczynki mają dodatkowe zmartwienie w postaci biżuterii, dodatków do włosów – opaski, spinki, gumki itd. Zamiast trzymać wszystko w pudełku, z którego wszystko się wysypuje zanim wyjmiemy daną ozdobę do włosów czy pierścionek, lepiej odpowiednio posegregować i odłożyć wszystko do specjalnych organizerów. Plus jest taki, że zdecydowaną większość zaprezentowanych poniżej rozwiązań można powiesić na ścianie, drzwiach czy łóżku, a to pozwala zaoszczędzić miejsce na półkach, biurku itp. To zaczynamy 🙂

 • Facebook

perforowana tablica IKEA SKADIS, link TUTAJ

Idealnie sprawdzi się nad biurkiem do uporządkowania przyborów plastycznych, powieszenia notatek-przypominajek itp. Może być kolorowo lub bardziej stonowanie – wybór zależy od Ciebie i Twojego dziecka. Tablica może wisieć w pionie lub w poziomie. Tablicę można zaopatrzyć w same haczyki. Będzie świetnym wieszakiem na biżuterię, dodatki do włosów. Moja siostra zorganizowała tablice dla swoich synów do przechowywania pistoletów Nerf 😛 A Ty jakie widzisz zastosowanie u siebie?

 • Facebook

Metalowy organizer BIAŁY 70×90, NASZE DOMOWE PIELESZE, źródło TUTAJ

 

 • Facebook

organizer Bella, BELMAM, źródło TUTAJ

Metalowe organizery zna chyba każdy, bo można je zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. W pokoju dziecka sprawdzi się jako tablica wspomnień – powieszenie pocztówek, zdjęć, plakatów, obrazków, własnych rysunków, medali itd. Można ją dodatkowo ozdobić delikatnymi lampkami ledowymi, tworząc w ten sposób miły nastrój wieczorny. Do tablicy przydadzą się klamerki czy klipsy. Tutaj podobnie można poeksperymentować kolorystycznie 😉

 • Facebook

organizer wiklinowy BELMAM, źródło TUTAJ

Fanów naturalnych materiałów ucieszą wiklinowe propozycje organizerów. Idealnie sprawdzą się w boho pokojach. Ten powyższy model może pomieścić małe książki czy pocztówki.

 • Facebook

Wiszący organizer RATTAN NATURAL 43cm, MELI MELU, źródło TUTAJ

Pozostając w przyjaznych środowisku materiałach nie mogło zabraknąć rattanu. Ten organizer w formie półeczki może stanowić szczególne miejsce dla małych ulubieńców np. myszek Maileg. Choć nad biurkiem też znajdzie swoje zastosowanie. Można go powiesić w okolicach lustra czy toaletki i pozawieszać na nim opaski czy kolczyki.

 • Facebook

Wieszak na spinki i opaski Kolekcja Deco Woodland DEKORAJKA, źródło TUTAJ

 

 • Facebook

organizer na pierwsze spinki, DEKORAJKA, źródło TUTAJ

 

 • Facebook

Okrągły organizer na spinki DEKORAJKA, źródło TUTAJ

Muszę przyznać, że bardzo cieszę się, że mam córeczkę. Mogę zorganizować jej organizer na spinki i opaski. Choć w sumie syn też ma długie włosy, więc i jemu może się przyda, prawda? 😉 Naprawdę bardzo podobają mi się powyższe organizery ze sklejki. Bardzo minimalistyczne i praktyczne, pięknie eksponują kolorowe dodatki do włosów.

 • Facebook

organizer na spinki chmurka, ANABU, źródło TUTAJ

Spersonalizowane organizery – świetne na prezent 🙂 Można podpisać imieniem lub wygrawerować konkretną datę czy cytat. Świetna pamiątka z dzieciństwa 🙂

 • Facebook

chmurka clipo organizer na spinki, HOP SIUP, źródło TUTAJ

Warto wspomnieć o materiałowych organizerach. Wiszące sznurki czy wstążki można sprytnie zapiąć spinką, by utworzyć w ten sposób wieszak na gumki do włosów czy pierścionki 😉

 • Facebook

organizer tekstylny pocket 4 you, VOX, źródło TUTAJ

 • Facebook

lniany organizer do łóżeczka, ZANA BY MAMA, źródło TUTAJ

Organizery sprawdzą się przy łóżeczkach i przewijakach dla niemowlaków – do przechowywania pieluch, jak również dla starszych dzieci. Mogą wisieć na drzwiach, na ścianie, na drabince. Możliwości jest sporo. Mój syn przechowuje w nich obecnie swoją kolekcję figurek dinozaurów ;).

Warto mieć organizer do uporządkowania drobiazgów plastycznych czy biżuteryjnych. Ich dużą zaletą jest fakt, że pomagają wykorzystać powierzchnię ścian, nie zajmując cennego miejsca półek. Masz u siebie organizer?