Dziś Dzień Mamy. Może po raz pierwszy byłaś na przedstawieniu przedszkolnym i zakręciła Ci się łezka w oku słuchając wierszyk recytowany przez Twoją pociechę. Może właśnie zostałaś mamą albo dopiero planujesz nią być? Dla większości kobiet, rola mamy uczy pokonywania granic, o których nie miałyśmy nawet pojęcia :P. Stajemy się bardziej cierpliwe, świadome dokonywanych wyborów i dbające o relacje. Niejednokrotnie jest tak, że po kilku miesiącach przebywania z noworodkiem, mama zaczyna myśleć nad stworzeniem własnego biznesu, by być bardziej „elastyczną czasowo”. Ma w sobie siłę do działania. Oczywiście nie jest to regułą. Jak wiadomo, własny biznes wymaga poświęcenia. Część kobiet śmieje się, że firma to ich „kolejne” lub pierwsze dziecko (w zależności co było najpierw ;).

Właśnie w tym szczególnym dniu chciałabym przedstawić kilka polskich marek, prowadzonych przez niesamowite kobiety, by zainspirować do działania, tworzenia, a przynajmniej spróbowania rozkręcić własną działalność gospodarczą. Oczywiście nie jest to proste, natomiast dzieci z pewnością nie są przeszkodą/ wymówką. Natomiast Twoja satysfakcja i poczucie spełnienia z pewnością udzieli się najbliższym, tym najmłodszym także 😉

BETTY’S HOME

  • Facebook

Betty’s Home, źródło TUTAJ

Beatę miałam przyjemność poznać podczas przygotować do jednej z sesji pokoju dziecięcego. Jest bardzo otwartą osobą, więc nic dziwnego, że łatwo nawiązuje kontakt z innymi. Mam wrażenie, że nie trudno o wspólny temat do rozmowy ;). Obecnie mąż pomaga Beacie rozkręcać firmę. Mają 3 synów, więc wspólnie dzielą się obowiązkami w pracy i w domu. Niemniej jedno jest pewne – idą jak burza i podbijają serca nie tylko polskich, ale również zagranicznych klientów 😉 Beatę „królową poduszek” możesz bliżej poznać z mojego podcastu

LITTLE LIGHTS

  • Facebook

Little lights, źródło TUTAJ

Z Patrycją pierwszy raz spotkałam się na targach w Warszawie. Na stoisku z lampkami zawsze było pełno ludzi. Nic dziwnego, bo ta kreatywna dusza wraz ze swoim mężem tworzy urocze lampki nocne, które zachwycają dzieci i dorosłych w wielu krajach. Jej firma rozwinęła się naprawdę niesamowicie szybko. Patrycja już wiele zadań deleguje, ale do dziś wymyśla wzór każdej lampki. Z pewnością wie czym jest dbałość o detale i piękno. Do założenia Little Lights skłoniły ją przede wszystkim 2 małe córeczki, którym chciała pokazać, że warto tworzyć coś swojego i unikatowego. O tym jakie były początki drewnianych lampek dowiesz się z naszej rozmowy, bo Patrycja była gościem podcastu. Zobacz filmik na YouTube.

MOI MILI

  • Facebook

Moi Mili, źródło TUTAJ

Klaudia to prawdziwa artystka! Po prostu tworzy to, co czuje. A w pracy zawsze towarzyszy jej muzyka i taniec. Pierwsze dzieła powstały w jej rękach gdy narodził się jej syn. Uwielbia karuzele origami. Poza tym tworzy wraz ze swoim zespołem cudne girlandy, tipi, maty, poduszki w oryginalnych kształtach, a nawet peleryny i pióropusze! Chyba nie ma dla niej wzoru niemożliwego do zrealizowania. Klaudia myśli o rozszerzeniu swojej oferty o ubrania czy kosmetyczki. Aj będzie się działo! Uwielbiam jej charakterystyczne i pozytywne podejście do życia, które przekłada się na produkty dostępne w sklepie MOI MILI.

KUTIKAI

  • Facebook

Kutikai, źródło TUTAJ

Ania była pierwszym gościem mojego podcastu. Gdy przejęła w swoje ręce markę Kutikai, firma zaczęła prężniej działać! Ania bardzo dba o dobrej jakości design i takie właśnie są meble, które produkują ze sklejki. Dbałość o detal jest szczególnie ważna, co widać w pomysłowym wykończeniu drewna czy nietypowym sposobie otwierania/zamykania szufladek. Doceniają to nie tylko polscy, ale również zagraniczni klienci. Już niebawem powstaną nowe produkty, których nie mogę się doczekać. Prywatnie Ania jest mamą Zosi i Tomka, którzy pomagają testować produkowane meble. Jestem przekonana, że swoją postawą Ania nauczy swoje dzieci jak dążyć do osiągania wyznaczonych celów! Dla mnie również jest niesamowitą inspiracją.

KOKO CARDBOARDS

  • Facebook

Koko Cardbords, źródło TUTAJ

Kasia doskonale wie do czego wykorzystać każdy skrawek papieru, który dostał się w jej ręce 😉 Jest niesamowicie twórcza! W pracy, jak i w życiu kieruje się przede wszystkim dbałością o środowisko. Takiego podejścia uczy też swoje córki, a także klientów. Mam wrażenie, że karton nie ma dla niej ograniczeń 😀 Produkuje z niego meble, zabawki czy kostiumy. Dodatkowo organizuje warsztaty dla dorosłych i dzieci. Często jest proszona o dekorację stoisk targowych czy wnętrz użyteczności publicznej. Jej oryginalne pomysły stanowią świetną bazę do kreatywnej zabawy czy niebanalnej scenerii. Oby więcej osób brało z niej przykład! Rodzicu kupuj świadomie w KOKO CARDBOARDS.

MINKO

  • Facebook

Minko, źródło TUTAJ

Ania, znana jako „Pani Minko” to kobieta, która nie potrafi usiedzieć w miejscu. Ciągle działa. Jeśli nie w firmie, to na działce, w domu czy z aparatem w ręce. Razem z mężem rozwinęła firmę produkującą meble, których atutem jest możliwość personalizacji każdego zamówienia. Ani zależy na tym, by każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany z zakupu, stąd stara się dopasować każdy mebel pod indywidualne potrzeby i preferencje przyszłego właściciela szafy czy łóżka. Firma pozwala jej realizować marzenia z dzieciństwa, kiedy nie zawsze były możliwości do stworzenia wymarzonego pokoju dziecięcego. Z całą pewnością w realizacji dziecięcych marzeń w dorosłym życiu, pomagają jej 3 córki, które niejednokrotnie są testerkami prototypów mebli MINKO.

SUPCIO DESIGN

  • Facebook

Supcio design, źródło TUTAJ

Ania szydełkuje takie cuda, że jak je pierwszy raz zobaczyłam, byłam pod ogromnym wrażeniem. Nigdy bym nie pomyślała, że zobaczę kiedyś szydełkowe muszle 😉 Nie znamy się osobiście, ale miałam przyjemność współpracować z Anią podczas sesji zdjęciowej pokoju małej Laury. Obecnie Supcio Design ma wielu zwolenników we Francji, także firma staje się coraz bardziej rozpoznawalna, nie tylko na terenie Polski. Powodzenia!

ZANA BY MAMA

  • Facebook

Zana by Mama, źródło TUTAJ

Iza zaprosiła mnie kilka razy do współpracy przy tworzeniu tablic inspiracji. Jej produkty gościły na sesjach zdjęciowych pokoi, które miałam przyjemność zaprojektować. Uwielbiam dbałość o odpowiednią jakość i piękny wygląd produktów Zana by Mama. Właścicielka marki prężnie rozwija firmę, a niebanalne pufy i materace znajdują wiele zastosowań nie tylko w pokojach dziecięcych. Zresztą oferta jest tak bogata, że trudno poprzestać na zakupie tylko jednego produktu 😉

Powyżej przedstawiłam zaledwie kilka z wielu firm prowadzonych przez kobiety. Chciałam w ten sposób zainspirować Cię do realizacji swoich pragnień o posiadaniu własnej firmy i tworzeniu autorskich produktów. Na pewno wymaga to poświęcenia swojego czasu, niekiedy nieprzespanych nocek, niemniej satysfakcja z działania i pokonywania kolejnych celów jest tego warta 😉

Powodzenia dla każdej z nas!

Ściskam

Kamila