Wchodzisz do małego, niespełna 10m² pokoju o nieregularnym kształcie i zastanawiasz się jak zorganizować przestrzeń dla 2 dzieci? Przecież będzie ciężko pomieścić wszystko, co masz w planach, a gdzie jeszcze miejsce na swobodną zabawę? To pytanie dręczy wielu rodziców, szczególnie małych i niestawnych pokoi na poddaszu. Urządzenie pokoju dla rodzeństwa przy bardzo ograniczonym metrażu nie jest łatwe, ale z pewnością możliwe, co zamierzam udowodnić na przykładzie pokoju 4-letnieh Emmy i rocznego Brunka.

Zacznijmy od układu funkcjonalnego. Oczywiście od razu padła decyzja o łóżku piętrowym.

  • Facebook

układ funkcjonalny pokoju rodzeństwa

We wnęce będzie duża szafa na ubrania oraz część zabawek. Tuż obok części garderobianej wisi lusterko, by dzieci mogły widzieć swoje odbicie podczas ubierania się ;). Fronty szafy są bambusowe – nowość w asortymencie IKEA.

  • Facebook

  • Facebook

  • Facebook

Strefa snu to oczywiście łóżko piętrowe od Rafa Kids. Można je dowolnie ustawiać, drabinka może być z prawej lub lewej strony, a łóżko pod spodem może być ustawione równolegle lub prostopadle do górnego łóżka. Z uwagi na bardzo ograniczoną przestrzeń pokoju, dolne łóżko Brunka jest wsunięte dokładnie pod górne łóżko.

Mamie dzieci bardzo zależało na strefie do relaksu. Miejscu gdzie całą rodziną mogą leżeć i czytać książki lub po prostu odpoczywać czy bawić się na podłodze. Obecnie takie rozwiązanie świetnie im się sprawdza, więc musiało się pojawić w projekcie 😉 Sam układ pomieszczenia w pewien sposób narzucił rozmieszczenie poszczególnych stref. Z tego względu materace z poduszkami, biblioteczką i lampką do czytania znalazły się między łóżkiem, a strefą do nauki.

  • Facebook

  • Facebook

Chcąc wprowadzić BOHO klimat w pokoju są rattanowe meble, wiklinowe czy bambusowe dodatki. Najwięcej jest ich w strefie do nauki, która znajduje się blisko okna, gdyż dostęp do naturalnego światła jest bardzo wskazany.

  • Facebook

Wisienką na torcie całego projektu jest piękna ścienna dekoracja dywan. To właśnie do kolorystyki tęczy zostały dopasowane pozostałe kolory: lamperii czy dodatków.

  • Facebook

  • Facebook

Pokój jest dla rodzeństwa – chłopca i dziewczynki dlatego stylistycznie pasuje do obu płci, jest bardzo uniwersalny. Mimo narzuconego boho stylu, bardzo łatwo można zmienić dodatki, by wnętrze nabrało innego charakteru.

Jak Twoje wrażenia? Jeśli chcesz wiedzieć więcej o urządzaniu pokoju przedszkolaka, to zapraszam na webinar już w środę 30.06 o godz. 20.00

Będziesz?