Niedawno zgłosiła się do mnie Pani Kamila, mama prawie 7-letniej Weroniki, która we wrześniu rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Potrzebne jest zorganizowanie miejsca do nauki, stąd czas na zmiany w pokoju!

Cała współpraca przebiega tylko drogą e-mail, dlatego na początek poprosiłam o przesłanie wymiarów i zdjęć pokoju oraz o uzupełnienie ankiet, bym mogła bliżej poznać potrzeby Weroniki oraz wytyczne jej mamy.

  • Facebook

pokój przed remontem

  • Facebook

pokój przed remontem

Weronikę najlepiej zna jej mama, dlatego przytoczę fragment jej wypowiedzi:

„Weronika jest bardzo pogodną, ciekawą świata dziewczynką.
Kocha tańczyć i śpiewać. Chodzi na zajęcia taneczne oraz basen.
Jeżeli chodzi o zabawki to zawsze lubiła lalki. Zaczęło się od zbierania takich małych laleczek Evi. Ma też kilka dużych lalek bobasów, które uwielbia przebierać. Ostatnio był szał na laleczki LOL oraz figurki LPS (Littlest pet Shop). Standardowo lubi lalki Barbie. Też ma kilka w swojej kolekcji. Generalnie przesyt wszystkiego.
Weronika ma też dużo książek. Bardzo lubi serię o Basi.
Lubi też jednorożce. Ich wzór musi być na leginsach albo bluzce 😉
Z obecnego pokoju chcielibyśmy zostawić białą półkę na książki oraz 2 skrzynie na zabawki (…).
W związku z tym, że od września idzie do szkoły konieczne jest wygospodarowanie gdzieś miejsca do pracy (biurko, itp).”

Na powyższych zdjęciach widać, że potrzeba sporo miejsca na ekspozycję kluczowych zabawek. Weronikę czeka selekcja tych ulubionych 😉 Obecny pokój jest dość kolorowy, pewnie odzwierciedla radosną właścicielkę 😉 Niemniej w ankiecie Weronika napisała, że jej ulubiony kolor to biały! Bardzo mnie to ucieszyło, bo moją pierwszą myślą było pozbycie się dominacji fioletu-wrzosu. Pokój nadal pozostanie przyjemny w odbiorze, gdyż jasne ściany staną się doskonałym tłem dla kolorowych dodatków wnętrzarskich i całego asortymentu zabawek, książek czy akcesoriów typowo dziewczęcych, które nasza mała bohaterka lubi – ma pełno spinek, gumek, opasek i zawsze rano ma dylemat – jak się dziś uczesać. Siłą rzeczy, musiałam sprostać prośbie Weroniki i w pokoju będzie toaletka 😉 Co jeszcze jej się marzy?

  • Facebook

ankieta – odpowiedzi Weroniki

Najbardziej zdziwiły mnie ulubione zabawki. Nie mam córki, obracam się głównie w świecie chłopców i totalnie nie miałam pojęcia o jakich lalkach mowa 😛 Pani Kamila pisał jeszcze o innych, więc musiałam szybko nadrobić braki, by wiedzieć jak je przechowywać, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej 😉 W pokoju koniecznie musi pozostać ulubiona lampka Weroniki – różowy kwiatek. Udało się go odpowiednio wkomponować w całość aranżacji 😀 Jak widzicie powyżej, w pokoju marzeń małej klientki nie może zabraknąć piętrowego łóżka! Nie dziwie się, bo jakie dziecko nie pragnęło choć raz spać na górze? 😉 Wspólnie z mamą Weroniki wybrałyśmy łóżko domek tylko z jednym miejscem do spania. Przestrzeń na dole ma służyć odpoczynku czy zabawie w ciągu dnia. Pojawił się mały dylemat. Weronika często zaprasza na noc swoją kuzynkę. Wcześniej miała osobne łóżko. Zaproponowałam rozkładany materac, który na co dzień również będzie wykorzystany. Nie będzie zalegał w pokoju 😉

Biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby i wytyczne klientek, powstały 3 układy funkcjonalne i odpowiadające im tablice inspiracji.

  • Facebook

propozycje układu funkcjonalnego

 

Generalnym założeniem jest, by biurko znajdowało się blisko okna – im więcej naturalnego światła, tym lepiej.
Strefę relaksu może stanowić kącik czytelniczy z pufą lub fotelem lub tzw. baza pod łóżkiem piętrowym. Tutaj proponuję rozkładany materac, na którym w ciągu dnia można odpocząć. Na nim może spać również kuzynka Weroniki. Standardowo podzieliłam pokój na strefy – snu, nauki, zabawy, relaksu. Dodatkowo jest strefa, którą nazwałam roboczo „kosmetyczną”. Toaletka jest w 2 wersjach do wyboru. Pierwsza to wykorzystanie gotowej toaletki z szufladą i lustrem, a druga to kombinacja organizera z półką oraz osobnym lusterkiem. Ostatnia propozycja zajmuje mniej miejsca od standardowej toaletki, a nadal spełnia swoją funkcję. Pomieszczenie jest na tyle duży, że pomieści wszystkie wymagane meble, więc śmiało mogłam spełnić wszystkie założenia pokoju marzeń Weroniki 😉

  • Facebook

mood board – wersja 1

 

  • Facebook

mood board – wersja 2

 

  • Facebook

mood board – wersja 3

 

Powyższe tablice inspiracji klarownie oddają charakter wnętrza – ma być jasno i przytulnie. Konkretna kolorystyka, a przede wszystkim tematyczne dodatki – lusterko czy lampka jednorożec, koraliki-zawieszki, obrazki tancerek – wskazują, że ten pokój należy do Weroniki. Białe ściany ozdobią pastelowe krople lub złote kropki. Po nauce mała uczennica będzie mogła zrelaksować się na pufie czy bujanym fotelu. Razem z kuzynką może stroić się przed toaletką, by później tańczyć na dużym dywanie. Mam nadzieję, że Weronika pokocha swój pokój, a swoim pogodnym nastawieniem doda mu wyjątkowego klimatu 🙂